KLASİK MASAJLAR

 • SIRT MASAJI

  Gerginliği azaltır,sırt kaslarını gevşetir,ağrı ve tutulmaları engeller.

  Kamburlaşma,ağır yükler taşıma,kötü oturma pozisyonu,uzun süre ayakta durma,kasların gerilmesine ve düğümlenmesine neden olur. Masaj kasları gevşeterek acı ve ağrıları hafifletir. Sinirler omurgadan başlayarak tüm vücuda dağıldığı için masaj doğrudan sinirleri etkileyerek sinir sistemini rahatlatır. Yavaş ve ritmik hareketlerle sakinleştirici ya da hızlı hareketlerle canlandırıcı etki yapar.

 • BEBEK MASAJI

  Bebek masajı, çocuğun hayatının ilk yıllarında meydana gelen birçok hastalığı önlemenin ve tedavi etmenin en etkili yoludur. Ayrıca, bu tür bir masaj bebeğin tüm vücudu üzerinde yararlı bir etkiye sahip olup, zihinsel ve fiziksel gelişimine katkıda bulunur. Bu, uyumlu gelişim ve sağlığın temelidir.

 • KLASİK MASAJ

  Genellikle vücudun güne zinde başlamasına, yorgunluk ve stresten kurtulması amacı ile rahat ve keyifli bir ortamdayapılan genel dinlenme, gevşeme, kan dolaşımını hızlandırma, kasların yumuşamasını sağlamak için özel masaj yağlarını kullanarak tüm vücuda uygulanan klasik masajdır.

 • ANTİ-SELÜLİT MASAJI

  Selülit masajı , özel yağ karışımları ve özel aplikatörler ile kan ve lenf dolaşımlarınızı harekete geçirecek, vücudunuzdaki lokal fazlalık ve selülite neden olan toksinlerin atılmasını kolaylaştırıp, dokuların taze oksijenle dolarak canlanmasını sağlayacaktır.

 • AROMATERAPİ MASAJI

  Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir.
  Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masajdır. Bu masajda oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın kimyasal özelliği ile olmaktadır. Farkı amaçlar için elde edilmiş yağlar masaj yağları ile belli oranlarda karıştırılarak uygulanmaktadır.

 • ANTİ-STRES MASAJI

  Bu, strese yardımcı olan, yorgunluğu ve gerginliği gideren, dünyanın en popüler ve aranan masajlarından biri olan özel bir masaj türüdür. Stresi azaltmaya ve gevşetici etkisine ek olarak vücuttaki kan dolaşımını ve metabolik süreçleri hızlandırır.

 • EGNA SPA İMZA TERAPİ

  Kas ağrıları, kas tutulmaları, gerginlik, kireçlenme ve romatizmal nedenlerden kaynaklı sırt, boyun, bel ve bacak ağrılarını gidermede etkili olan bu masaj farklı tekniğin birleşiminden oluşmaktadır.

 • LENF DRENAJ MASAJI

  Dolaşım sistemini düzenleyerek, vücutta biriken toksinlerin ve ödemin atılmasını sağlayan, inflamasyonu azaltan ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olan lenf drenaj terapisi, aynı zamanda ağrı kesici ve spazm giderici etkilere de sahiptir.

 • SICAK TAŞ MASAJI

  Çökelti ve volkanik aktiviteler sonucunda oluşan jeolojik taşların ısıtılarak vücutta belli noktalar üzerine yerleştirilmesi ile uygulanan bu eşsiz terapi, beden üzerinde enerji merkezlerini uyararak kalp atış sıklığını yükseltir; dokulara esneklik sağlar, solunumu hızlandırarak hücre metabolizmasında transfer edilen oksijen miktarını artırır ve enerji desteği sağlar.

 • BRONZ MASAJI

  Bu masajın özelliği, güzel bir bronzluğa hızlı bir şekilde ulaşmanızı ve etkisini uzatmanızı sağlayan özel doğal masaj yağları ve kremlerinin kullanılmasıdır.

 • DERİN DOKU MASAJI

  Bu masaj manüplasyonların temposunun düşük ancak hareketlerin şiddetinin fazla olduğu bir masaj türüdür. Vücuttan toksin atmada çok etkin bir tür olup özellikle sert masajdan hoşlanan kişilerin tercih ettiği bir masadır. Masaj sırasında sert bası uygulanan kaslar üzerinde durularak vücudun dengesi sağlanmaya çalışılır.

 • SPOR MASAJI

  Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile etkinlik sırasında da yapılan bir masajdır. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritm, süre ve bası miktarkarının değişik olmasıdır. Bu masaj türünde uyarıcı amaçlı hareketler çoğunluktadır ve yapılan spor göre farklılıklar gösterir. Süre bölgeye göre değişmektedir.

  Masaj sporcuyu, vücuda yük olan yorgunluk maddelerinden kutarır, kas sertliklerinin ve krampların zararlı yan etkisinden koruyarak, bunların sebep olacağı kas zedelenmesi, lif kopmalarını önler. Kan dolaşımını aktive ederek, enerji veren besin maddelerinin dokulara daha kolay ve çabuk erişmesine imkan sağlar, kalp ve dolaşım sisteminin işini kolaylaştırır. Sporcunun reaksiyon zamanını kısalştırır, organlar arasında fonksiyonel harmoniyi düzenler, genel bir rahatlama verir. Ruhsal yönden gergin olanlarısakinleştirir, uyuşuk olanları aktive eder.

 • AYAK REFLEXOLOJİ MASAJI

  Refleksoloji masajı hem ayak hem de tüm beden için çok etkili bir ayak masajıdır. Özellikle ayaklardaki refleks noktaları vücuttaki diğer organları temsil eder. Bu bağlantılar enerji kanallarıyla, zone’larla(bölgelerle) veya meridyenlerle birbirine bağlıdır. Vücutta herhangi bir hastalık veya bir dengesizlik oluştuğunda, karşılığı olan enerji kanalı tıkanır ve refleksoloji masajı bu tıkanıklığı açmayı hedefler, enerjinin tekrar akmasını sağlar ve böylelikle vücudun doğal dengesini korur-sağlar.