AYURVEDİK HİNT MASAJLARI

  • SHİRODHARA

    Isıtılmış esansiyel yağların susam yağında seyreltilmesi ve alnın üzerinden damlatılmasıyla uygulanmaktadır. Kırk beş dakikalık ritmik ve derin bir gevşeme ile zihni ve ruhu sakinleştirerek canlılık kazanmasına yardımcı olur. İçsel barış ve huzur hissi kazandırır.

  • ABHYANGA

    Ayurveda orijinli bilinen en eski ve etkileyici masaj terapisidir. Kişiye özel hazırlanan esansiyel karışımların besleyici ve yenileyici özellikleri ağırlıklı olarak marma noktalarını dikkate almakla birlikte kişiye özel yapılandırılmaktadır. Tüm vücudu kapsayan bir masaj uygulamasıdır.

  • SHİROABHYANGA

    Shiroabhyanga; Shirodhara ve Abhyanga uygulamalarının muhteşem kombinasyonundan oluşur. Öncelikle özel yağların alın bölgesinden nazikçe dökülmesi ile derin bir istirahat sağlar. Yarattığı duyu, mental aktiviteyi ortadan kaldırır; zihni sakinleştirir ve ferahlatır. Ardından nazik ancak sert masaj hareketleri ile Abhyanga baş boyun ve omuzlara uygulanır. Gergin kasların daha fazla ihtiyacı olan sirkülâsyona ve oksijene destek vererek toksinlerden arındırır. Beş duyuyu besleyen bakımda; çoğu baş bölgesinde bulunan ‘marma’ noktalarına odaklanılmaktadır. Bu noktalarda uygulanan nazik masaj vasıtası ile beden ve sinir sistemi üzerinde büyük bir dinginlik ve denge sağlanır.